Lotnisko w Kathmandu


Międzynarodowy port lotniczy Kathmandu to największy port lotniczy w Nepalu, a jednocześnie najważniejszy węzeł narodowych linii lotniczych Nepal Airlines. Jest zlokalizowany w odległości około 6 kilometrów od centrum stolicy Nepalu i obsługuje co roku ponad 2 miliony pasażerów.

Lotnisko w Kathmandu

Międzynarodowy port lotniczy Kathmandu to największy port lotniczy w Nepalu, a jednocześnie najważniejszy węzeł narodowych linii lotniczych Nepal Airlines. Jest zlokalizowany w odległości około 6 kilometrów od centrum stolicy Nepalu i obsługuje co roku ponad 2 miliony pasażerów. Na międzynarodowej mapie lotnisk port lotniczy Kathmandu jest obecny od roku 1949, choć pierwszy lot czarterowy odbył się dopiero rok później, a oficjalne otwarcie miało miejsce w roku 1955.

Duża popularność Nepalu wśród turystów przyczynia się do tego, że port lotniczy w stolicy kraju jest odwiedzany przez imponującą liczbę linii lotniczych. Największą grupę stanowią przewodnicy z Azji, wśród których warto wymienić saudyjskie linie Air Arabia, chińskiego przewoźnika Air China, Bahrain Air z Bahrajnu, Biman Bagladesh Airlines z Bangladeszu oraz hinduskie Jet Airways.

Problemem nie jest jednak również dostanie się do Kathmandu wprost z Europy, za co odpowiadają holenderskie linie Arkefly oraz tureckie Turkish Airlines. Do Kathmandu nie uda się nam dostać z Warszawy, turyści z Polski chętnie korzystają jednak z połączeń lotniczych prowadzących przez Paryż i Bombaj.

Turyści, którzy korzystają z lotniska w Kathmandu na ogół decydują się na wykorzystanie taksówki, aby dostać się do miasta. Ciekawym rozwiązaniem są tu zwłaszcza taksówki pre-paid, które można zamówić jeszcze przed opuszczeniem portu lotniczego.

Zwykle charakteryzuje je standard wyższy niż w innych pojazdach tego typu, plusem taksówek tego typu jest przy tym kierowca, ten bowiem, w zdecydowanie większości przypadków, jest w stanie porozumieć się z podróżnym po angielsku.